Nałęczów i jego atrakcje


-1
-1 points

Nałęczów, nieco zapomniany, a jednak w dalszym ciągu popularny. Urocze miasteczko i kameralny kurort, który od lat przyciąga turystów. To ciekawe uzdrowisko położone pomiędzy Lublinem a Kazimierzem Dolnym ma swych wiernych fanów, którym trudno wyobrazić sobie wypoczynek w innym miejscu.

Nałęczów jako kurort być może najlepsze czasy ma już za sobą, jednak po uzdrowiskowej karierze tej miejscowości zachowało się wiele cennych pamiątek. To przede wszystkim zabytkowe, okazałe pensjonaty, które do dziś w swych progach chętnie witają odwiedzających ten kurort gości. Najpiękniejsze pensjonaty zobaczyć można przy al. Lipowej oraz przy ulicy Armatnia Góra. Dawniej gościli w nich wybitni kuracjusze, wśród których znalazł się sam Bolesław Prus oraz Stefan Żeromski. Leczyli tu swe nerwy oraz serca. Te dolegliwości do dziś są leczone w Nałęczowie, zaś osób chętnych na kurację w tym modnym niegdyś uzdrowisku nie brakuje.

Tym, którzy odwiedzają Nałęczów, służą nie tylko zabytkowe pensjonaty. Dla gości dużą atrakcją jest park zdrojowy z pijalnią wód oraz malowniczym stawem.

Nałęczów może pochwalić się kilkoma ciekawymi zabytkami i atrakcjami turystycznymi. Jednym z ciekawszych obiektów jest tu pałac Małachowskich, będący obiektem dość typowym dla architektury późnego baroku. Dziś w jego wnętrzu znajduje się Muzeum Bolesława Prusa oraz przytulna kawiarenka. Inną ciekawą placówką muzealną, z której dumny jest ten kurort, jest Muzeum Stefana Żeromskiego. W domu, w którym mieszkał pisarz, można zobaczyć nie tylko liczne pamiątki z nim związane, ale także wnętrza z oryginalnym wyposażeniem.


Like it? Share with your friends!

-1
-1 points

0 Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *